Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas. (Mt 6:33)

Ķemeru svētki 9.-10. augustā 2013.gadā

Kurorta_pilsetas_sirds_-_Kemer_65Kā jau katru gadu, arī šogad augusta vidū – 9. un 10. augustā – notika gadskārtējie Ķemeru svētki.

Norišu  klāsts plānots gana plašs, un ko interesantu sev varēs atrast ikviens –  gan sporta aktivitāšu piekritēji, gan mierīgākas izklaides un kultūras  pasākumu atbalstītāji.

Svētkus  atklās nu jau tradicionālais nakts koncerts pie sēravota paviljona  „Ķirzaciņa” 9. augusta vakarā, kura klausītājus šoreiz priecēs „Barona  ielas saksofonu kvartets”. Savukārt, 10. augustā kultūras norises  turpināsies ar dažādiem priekšnesumiem uz brīvdabas skatuves. Rītu  plkst. 11:00 ieskandina mājinieki – Ķemeru vidusskolas radošie  kolektīvi, kuriem pievienojas viesi no Kauguriem – popugrupa „Visi kā  viens”, kas skatītājus jau priecēja arī pagājušajā gadā. Pēc tam skatuvi  pārņema šo svētku redzamākais jaunums – hip-hop, break-dance un  street-dance paraugdemonstrējumi gan Latvijā jau pazīstamu, gan jaunu  mākslinieku izpildījumā. Dienas beigās, plkst. 21:00 uz skatuves kāpa  Latvijā pazīstamā grupa „Sestā Jūdze”.

Turpinot  pagājušajā gadā iesāktās tradīcijas, par īstu kultūras centru svētku  laikā pārvētās Ķemeru bibliotēka. Šogad tajā varēja iepazīt  mākslinieces Ingunas Radziņas veidotās lelles, kas tapušas Jūrmalas  teātra leļļu studijas izrādēm. Gan mazi, gan lieli varēja lelles kārtīgi  apskatīt, ar tām fotografēties un uzzināt daudz kā jauna – ne velti  izstādei dots nosaukums „Brīnumainā pasaule”. Tāpat bibliotēkā būs  apskatāma Nāburgu dzimtas gleznu izstāde, kas veidota, atzīmējot jau 4.  paaudzē Ķemeros dzīvojošās dzimtas simtgadi. Daudz interesanta solīja arī  plānotā Jūrmalas suņu izstāde, kuras ietvaros arī šogad notika pērn  lielu popularitāti ieguvusī ķemernieku bezšķirnes suņu izstāde. Protams,  nav aizmirsts arī par Ķemeru galvenajām bagātībām – pie sēravota  „Ķirzaciņa” svētku laikā notika sērūdeņu un dūņu izzināšanai veltītas  aktivitātes, savukārt, pie Ķemeru lielā tīreļa, kas ir galvenā sērūdeņu  veidošanās vieta Ķemeru apkārtnē, Dabas aizsardzības pārvaldes  speciālistu vadībā notika ķemernieku un citu Latvijas iedzīvotāju tik  iemīļotās rekonstruētās tīreļa laipas atklāšanai veltītas izglītojošas  aktivitātes.

Un visbeidzot,  protams, sporta sacensības, kas arī kļuvušas par Ķemeru svētku  neatņemamu sastāvdaļu. Spēkiem mēroties varēs orientēšanās sportā,  volejbolā (šogad trīs laukumos!), šaušanā, virves vilkšanā, Anniņas  kurpes mešanā, būs arī jautrības stafetes, piepūšamās atrakcijas,  vizināšanās ar zirgiem u.c.

Pasākumu  rīkoja Ķemeru iedzīvotāju biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības  pārvaldes Pierīgas reģionālo administrāciju, Ķemeru bibliotēku, Ķemeru  vidusskolu, Ķemeru luterāņu baznīcu, finansiāli atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.

13-1

Komentāri ir izslēgtiĶemeru svētki 9.-10. augustā 2013.gadā

Komentāri ir slēgti.