Jo tāda ir Dieva griba - lai jūsu dzīve būtu svēta. Atturieties no netiklības! (1.Tes 4:3)

Mūzika Ķemeru luterāņu baznīcā

Lai arī pēdējās nedēļās gaisā vēl jūtama vasaras elpa, kalendārs nepārprotami liecina, ka beigām jau pirmais rudens mēnesis. Šī vasara mums visiem mazliet neierasti – bez lieliem pasākumiem, skaļiem Festivāliem un plaši apmeklētiem pilsētu svētkiem. Taču tas nebūt nenozīmē, ka pasākumu nebija vispār – tie notika, taču visi kopā mācījāmies – un pieredze liecina, ka arī iemācījāmies – veidot citādākus, Uzsvaru vairāk liekot uz individuālu pieeju. Rūpīgāku plānošanu un kultūras baudīšanu nelielās cilvēku grupās.

Ķemeru luterāņu baznīca Sajā vasarā kļuva par tādu kā Ķemerukultūras dzīves centru, teju katru svētdienu pēc dievkalpojuma aicinot uz nelieliem koncertiem, lielākoties  mūsu pašu – jūrmalnieku – muzikālo talantu izpildījumā. Tā kā pasākumi bebija lieli, tie norisēja īpaši neformālā un sirsnīgā gaisotnē, sniedzot patiesu gandarījumu, saviļņojumu un pozitīvas emocijas visiem iesaistītajiem – gan tiem, kuri uzstājās, gan tiem kuri klausījās. Atšķirīgais musikālais piedāvājums katrā no koncertiem raisīja katrs savu emociju gammu, kopā veidojot patiesi fantastisku, krāšņu un dadzveidīgu muzikālu baudījumu visas vasaras garumā. Sakām vislielāko paldiesvisiem, kuri pie mums uzstājās šajā vasarā:

Zanei Saulītei (soprānei), Ligitai Ozolai (klavieres), Ingrīdai Dzelzkalējai (čells), Diānai Annai Zaharovai (alts), Mārai Upmacei (klavieres), Daigai Solovjovai (saksofons), Rinaldam Kandalincevam (baritons), Endijam Renemanim (klavieres), Jeļenai Privalovai (ērģeles), Vladimiram Kudrinam (ģitāra), Maijai Prēdelei (čells), Ingūnai Puriņai (klavieres), Jānim Rinkulim (čells), Edgaram Raginskim (klavieres). Un, protams, vislielākais paldies Jūrmalas Mūzikas vidusskolai – flautas, saksofona, akordeona, sitamo instrument un kokles spēles audzēkņiem un viņu pedagogirm!

Ar prieku paziņojam, kamūzika Ķemeru luterāņu baznīcā turpinās skanēt arī rudenī. Tā jau šo svētdien 27.septembrī baznīcā muzicēja jauktais koris “Jūrmala”, 4.oktobrī būs iespēja baudīt Elīnas Kudumas (oboja) un Ievas Sarjas (klavieres) muzikālo sniegumu, bet 11.oktobrī uzstāsies Maija Prēdele (čells) un Larisa Bulava (ērģeles).

Visi laipni aicināti!

 

Agnese Balandiņa,

Ķemeru evaņģēliski luteriskās draudzes padomes locekle

Komentāri ir izslēgtiMūzika Ķemeru luterāņu baznīcā

Komentāri ir slēgti.